Neler yapıyoruz?

Neologic, günlük yaşantının veya travmatik olayların insan vücudunda bırakmış olduğu ekrem ağrıları ve hareket kısıtlamalarını en iyi şekilde kaldırmayı amaçlamaktadır. Bu ağrılar herhangi bir sebep ile vücudumuzun bütün eklemlerinde oluşabilmektedir. Neologic, kendi ürünleri ile kalça, diz ve omuz başta olmak üzere yaşam kalitesini arttıracak ve bu ağrılara son verecek olan ürünler üretmektedir.
 
Eklem ağrısı

Kronik eklem ağrısına birçok faktör neden olabilir, ancak en yaygın olanı, kıkırdağın günlük aşınması ve yırtılması yoluyla eklemin aşınmasından kaynaklanan osteoartrit yani kireçlenmedir. Bu koruma olmadan, kemikler birbirine sürtünerek ağrıya, sertliğe ve dengesizliğe neden olur. Durum kötüleştikçe, istirahatte bile ağrı olabilir. Dejeneratif ve kronik bir durumdur, yani asla iyileşmeyecek ve aslında zamanla daha da kötüleşecektir.

Neyse ki, doğru teşhis, tedavi ve bakım ile insanlar merdiven çıkma, ayakkabı bağlama gibi günlük aktivitelere dönebilir ve hatta çalışma hayatlarına daha az acıyla dönebilirler. Neologic olarak, mümkün olan en kısa sürede yeniden ayağa kalkmanızı ve aktif bir yaşam tarzının keyfini çıkarmanızı sağlamaya çalışıyoruz. Çok çeşitli ortopedik implantlarımız ve prosedür teknolojilerimiz ile cerrahlarımızın yaşam kalitenizi geri kazanmasına yardımcı olmayı amaçlıyoruz.Fortuna Diz Protezi
 
Diziniz sağlıklı olduğunda kolayca bükülebilir ve esneyebilir. Kemikler arasındaki kıkırdak stresi emer ve kemiklerin birbirleri üzerinde serbestçe hareket etmelerini sağlar. Diziniz sağlıksız olduğunda, günlük aktivitelerinizde kısıtlamalara neden olan ağrı ve sertliğe neden olabilir. Sağlıksız bir diz, iltihaplanma, yaralanma veya sadece uzun bir kullanım ömrü nedeniyle sürtünme ve sertliğin artmasına neden olur. Çoğu zaman, hasarlı kıkırdak, diz ve bacak kemiklerinin birbirine sürtünmesine neden olarak, ciddi ağrıya ve çoğu zaman diz ekleminde şişmeye neden olabilir.
 
Neologic Fortuna diz protezi, hasarlı kıkırdak ve kemiğin yeni bir implantla değiştirilmesidir. Ağrıyı gidermede, işlevi geri kazanmada ve günlük aktivitelerinize geri dönmenizi sağlamada oldukça etkili olabilir. Doğru şekilde yerleştirildiğinde, ağrılı kemik-kemik temasını önleyen yeni, düzgün işleyen bir eklem oluşturur.


Kalça Protezi

Kalça vücudumuzdaki en stresli eklemlerden biridir . Yürüme, oturma, dönme ve hatta araba kullanma gibi günlük hareketlerde sürekli olarak kullanılmaktadır. Eklem sertleşmeye veya ağrıya neden olmaya başlar başlamaz, ona ne kadar güvendiğimiz ortaya çıkıyor. Eklemi kullanmaktan kaçınmaya çalışırsanız ağrı daha da kötüleşebilir, çünkü kaslar zayıflar ve hareketi zorlaştırır.
 
Neologic Fortuna total veya bipolar kalça protezleri, hasarlı bir eklemin parçalarının çıkarıldığı ve değiştirildiği cerrahi bir prosedürdür. Ortaya çıkan yapay eklem, tıpkı sağlıklı bir kalça gibi hareket edecek şekilde tasarlanmıştır.